Informacje techniczne

Wertykalne ogrody

Misja

Prosta i innowacyjna odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zielone życie w miastach! Karoo jest systemem modularnym i łatwym do instalacji w dowolnym środowisku. Do zamontowania wewnątrz jak i na zewnątrz. Solidne wykonanie i estetyczny wygląd każdego elementu wkomponuje się w każde otoczenie.

Produkt Eco

overkaroo-mission

Produkt jest przyjazny dla środowiska. Został wykonany z plastiku HDPE w 100% nadającego się do recyklingu.

System modułowy

Stap3_Ophangen

Karoo jest systemem modularnym i łatwym do instalacji w dowolnym środowisku. Duże czy małe powierzchnie, pionowe czy poziome…Karoo pozwala wykazać się dużą kreatywnością, a solidne wykonanie i estetyczny wygląd każdego elementu wkomponuje się w każde otoczenie.

Łatwy w montażu

Stap2_VierStappen

1. Ostrożnie usuń folię z modułu.
2. Rozchyl rogi filcowych kieszonek.
3. Wyciągnij roślinę z doniczki, uwolnij korzenie i usuń nadwyżkę gleby.
4. Posadź roślinę w pożądanym przedziale i dociśnij korzenie.
5. Napełnij moduł 1 litrem wody aby zapewnić dobry chwyt korzeni w glebie.

UWAGA: moduł można powiesić w pozycji pionowej dopiero po 24 godzinach.

Donice Karoo wypełnione są glebą marki DCM, która została stworzona specjalnie do pionowych instalacji.
UWAGA: Gleba zawiera w sobie naturalny nawóz. Przez pierwsze 12 tygodni użytkowania należy podlewać rośliny wyłącznie wodą. Po tym czasie można zacząć używać nawozów włąsnego wyboru, zgodnie ze wskazaniami.

Montaż

verticaleplantenbak_ophangen

Przepływ wody, poza możliwością samodzielnego dozowania – czy to automatycznego, czy też ręcznego, jest organizowany przez sam system wewnątrz modułów. Karoo zostały tak zaprojektowane, by woda stale była równomiernie rozprowadzana. Specjalne kryształy wchłaniają wilgoć po podlaniu, po czym stopniowo ją uwalniają
gdy gleba zaczyna wysychać. Nadwyżka wody przechowywana jest w zbiorniku na dole modułu, a włosowata struktura podłoża powoduje jej powolne uwalnianie.

System nawadniania

verticaleplantenbak_watergeefsysteem

Moduły Karoo można podlewać konewką lub z węża ogrodowego, ale jest także możliwość podłączenia automatycznego systemu mikro spryskiwaczy.

1. Zainstaluj dolny szereg i połącz w poziomie cienkimi rurkami. Przytnij cienkie rurki do pożądanej długości. Podłącz spryskiwacz do rurki i wciśnij jego końcówkę w gniazdo z tyłu modułu.
2. Zainstaluj szereg powyżej i połącz z poprzednim grubą rurką zamontowaną z boku. Załóż zaślepki na końcach wszystkich rurek.

UWAGA: Spryskiwacze muszą być umiejscowione w module dokładnie na środku i nie mogą napotykać na żadne przeszkody, a rurki nie mogą się załamywać.  Automatyczny system można użyć łącząc maksymalnie 24 moduły Karoo.

Zobacz jakie to proste:

Podlewanie ręczne

Stap4_Watergeven

Sprawdzaj regularnie wilgotność gleby i podlewaj tylko w razie potrzeby. Nie należy używać więcej niż 1 litr wody, w przeciwnym razie może dojść do przelania. Podczas ręcznego podlewania woda może cieknąć po liściach roślin.

Technisch

verticaleplantenbak_afmetingen
Opakowanie zawiera: 1 moduł Karoo (biały lub grafitowy), mieszankę torfową, instrukcję obsługi, 1 szablon montażowy.

Waga : 6kg

Przy dużym zamówieniu, możliwość innego opakowania ( Nie w formie “gift box”).